Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD190224.png

Günlük Forex Bülteni

• Çin Merkez Bankası faiz oranlarını sabit bıraktı. Aynı zamanda Çin’de Şanghay Bileşik Endeksi %1.6 artışla 2910,45 puan seviyesinden kapandı.

• ABD’de Michigan Üniversitesi tarafından yayımlanan ankete göre 12 aylık enflasyon beklentisi Şubat ayında yüzde 3 seviyesinde gerçekleşti.

• Geçtğimiz hafta ABD tarafında enflasyon verilerinin beklentileri aşması ile yaşanan piyasa hareketliliği takip edilirken, hafta boyunca teknoloji şirketlerindeki oynaklık da yakından takip edildi.

• Bu hafta küresel piyasalarda özellikle ABD tarafında Nvidia ve Wallmart gibi önemli devlerin bilançoları takip edilecek. Aynı zamanda son FOMC toplantısına ilişkin tutanaklar ve PMI verileri yakından takip edilecek veriler arasında bulunuyor.

• Birçok Fed yetkilisisinin de Fed tahminlerine yönelik olarak açıklama yapması bekleniyor. Fed Başkan Yardımcısı Philip Jefferson ve bir diğer yetkili Christopher Waller tarafından gelecek olan açıklamalar takip edilecek.

• Japonya’da Nikkei 225 endeksi 1989 yılında test ettiği en yüksek seviyesine yakın seyrini devam ettirdi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!