Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD190124.png

Günlük Forex Bülteni

• Dün ABD tarafında Fed’e yönelik beklentilerin şekillenmesinde önemli rol oynayan işsizlik haklarından yararlanma başvuruları açıklandı. Açıklanan veriler beklentilerin aşağısında kalarak 187 bin seviyesinde açıklandı. Açıklanan veriler son 16 ayın en düşük seviyelerinde gerçekleşti.

• Japonya’da, Aralık ayında tüketici enflasyonu elektrik ve gaz fgaturalarındaki düşüşün etkisi ile birlikte yavaşlayarak 18 ayın en düşük seviyesine çekti. Açıklanan verilere göre Kasım ayında yüzde 2,8 olan manşet enflasyon Aralık ayında yüzde 2,6 olarak gerçekleşti.

• Aralık ayı ECB para poliştikası toplantısı tutanaklarına göre, Avrupa Merkez Bankası’nın yönetim konseyi üyeleri, enflasyondaki düşüşe rağmen sıkı para politikalarının devam etmesi gerektiğini vurguladılar. Yönetim konseyi, ekonomideki belirsizliklerin ve potansiyel risklerin devam ettiği değerlendirmesini yaparak, mevcut politika duruşunu sürdürme kararı aldı.

• Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, faiz oranlarını üçüncü çeyreğe kadar düşürmeyi planlanmadıklarını belirtti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!