Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-180823.png

Günlük Forex Bülteni

  • Çin'in gayrimenkul sektöründeki krizin ilk patladığı ve gayrimenkul sektörünün en borçlu geliştiricisi olan China Evergrande, İki yıl önce temerrüde düşmesi ülkedeki daha geniş bir emlak borç krizini hızlandıran emlak devi China Evergrande Group, Perşembe günü New York'ta iflas mahkemesinde alacaklılardan korunma başvurusunda bulundu.
  • Petrol, Çin'deki ekonomik zayıflığa ilişkin endişeler ve ABD'de potansiyel olarak daha da sıkı para politikasının bir araya gelerek piyasa belirtilerini gölgelemesiyle Haziran ayından bu yana ilk haftalık kaybına yöneldi.
  • Japonya'da çekirdek enflasyon Temmuz ayı çekirdek enflasyonu, ekonomistlerin beklentileri doğrultusunda Haziran ayındaki yüzde 3,3'ten yüzde 3,1'e geriledi.
  • ABD'de Philadelphia Fed İmalat Endeksi, Ağustos'ta 12 ile beklentilerin üstünde gelirken, Ağustos 2022'den bu yana ilk kez pozitif değer aldı.
  • ABD'de işsizlik maaşı başvuruları 12 Ağustos ile biten haftada gerileyerek 239 bin oldu. İşsizlik maaşı başvurularının bu dönemde 240 bin seviyesinde gerçekleşmesi öngörülüyordu. Öte yandan, devam eden işsizlik başvuruları 5 Ağustos ile biten haftada 1 milyon 716 bine yükseldi. Beklenti 1 milyon 700 bindi.
  • Asya piyasalarında yatırımcılar Japonya enflasyon verisi ve Çin'in Evergrande iflas başvurusunu değerlendiriyor.
  • Çinli yetkililer, yuan kurunun 7,35’e yükselmesi sonrasında oynaklığı azaltmak için devlet bankalarına, döviz piyasasına müdahalelerini hızlandırmalarını söyledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!