Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD181023.png

Günlük Forex Bülteni

• Hafta başlangıcında savaşa yönelik diplomasi umutları, piyasalardaki risk eğilimini bir miktar artırmıştı. Fakat sonrasında yaşanan gelişmeler ışığında savaşın giderek daha fazla derinleşmesi riskli varlıklar üzerindeki baskıyı artırmış gözüküyor.

• Çin ekonomisi beklentilerin üzerinde büyüme kaydetti. Açıklanan verilere göre ülke üçüncü çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,4 olan beklentilerin üzerinde yüzde 4,9 artış gösterdi. Ülkede ikinci çeyrek büyüme verisi yüzde 6,3 seviyesinde gerçekleşmişti.

• ABD tarafında bilanço sezonu devam ediyor. Açıklanan finansallara göre Bank of America ve Goldman Sachs’ın üçüncü çeyrek gelirleri faiz gelirlerinin artış göstermesi ile birlikte beklentilerin üzerinde açıklandı.

• ABD’de parekende satış verileri ve sanayi üretimi beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Parekende satışlar Eylül ayında yüzde 0,7 açıklanırken, sanayi üretimi ise yüzde 0,3 artışla 5 yılın en yüksek seviyesine geldi. Ülkede açıklanan veriler ekonomik aktivitenin olumlu tarafta kalmaya devam ettiğini gösterdi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!