Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD180124.png

Günlük Forex Bülteni

• Dün Euro bölgesi için enflasyon rakamları yakından takip edildi. Açıklanan verilere göre manşet enflasyon Aralık ayında yıllık bazda %2,9 seviyesinde açıklanırken, çekirdek enflasyon ise %3,4 seviyesinde açıklandı. Her iki veri de beklentilere paralel rakamlara işaret etti.

• Çin büyüme oranı %5,3’lük beklentinin aşağısında kalarak %5,2 seviyesinde açıklandı. Veri son yıllarda görülen en düşük büyüme oranlarından biri olarak kayıtlara geçti.

• Dün ABD tarafında parekende satış rakamları beklentilerin üzerinde açıklandı. ABD Ticaret Bakanlığı verilerine göre, parakende satışlar Aralık ayında beklentilerin üzerinde %0,6 seviyesinde artış yaşadı.

• Avrupa Merkez Bankası(ECB) Başkanı Christine Lagarde, enflasyon hedeflerindeki %2 seviyesine de değinerek, yaz aylarında ECB tarafının faiz indirimini düşünmeye başlayabileceğini belirtti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!