Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY-170822.png

Günlük Forex Bülteni

 ABD'de konut başlangıçları ve inşaat izinleri talepteki azalmayla Temmuz'da 2021'den beri en düşük seviyeye geriledi.
 ABD'de sanayi üretimi Temmuz'da tahminleri aştı. Fed'in açıkladığı verilere göre sanayi üretimi Temmuz'da aylık yüzde 0,6 arttı. Bloomberg'in anketine katılan ekonomistlerin medyan tahmini yüzde 0,3 artıştı.
 ABD Başkanı Joe Biden, enflasyonun düşürülmesine yönelik kapsamlı sağlık, iklim ve vergi düzenlemelerini içeren yasayı imzaladı. Biden, Yasayı "ABD tarihindeki en önemli yasalardan biri" olarak nitelendirdi.
 ABD Merkez Bankası (Fed), bankalara kripto varlıklarla ilgili hizmetleri sunmadan önce yasal izinleri kontrol etme uyarısında bulundu.
 BDEW tarafından derlenen verilere göre Almanya'nın doğal gaz tüketimi 2022 yılının ilk yarısında ciddi şekilde azaldı.
 Avrupa Birliği (AB) yönetimi, İran nükleer müzakereleri sonucunda hazırlanan nihai anlaşma taslağına Tahran'ın verdiği yanıtın Brüksel'e iletildiğini, bunu incelediklerini bildirdi.
 Suudi Arabistan'ın varlık fonu, piyasalardaki resesyon korkularıyla ABD hisse senetlerinde yeni pozisyonlar oluşturmak için 7 milyar dolardan fazla yatırım yaptı.
 Japonya’da imalatçıların ekonomiye olan güvenleri Ağustos ayında iyileşme gösterdi. Hizmet sektörünün ekonomiye güveni ise yaklaşık 3 yılın en yüksek seviyesine çıktı.
 Yeni Zelanda Merkez Bankası ülkede yüksek seyreden enflasyonla mücadele etmek için politika faizini 50 baz puan artışla yüzde 3'ye çıkardı. Böylelikle banka birbirini izleyen dört toplantıda faiz artışı kararı almış oldu.
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Ağustos'ta Ukrayna'nın Lviv kentinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy ile görüşecek.
 Savunma Sanayii Başkanlığı, Rus medyasında çıkan haberlerle ilgili olarak, "SSB: "Yeni bir gelişme söz konusu değil. İlk gün yapılan anlaşmaya göre süreç devam etmektedir" açıklamasında bulundu.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!