Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-Daily170723.png

Günlük Forex Bülteni

  • ABD'de büyük bankaların ikinci çeyrek bilançoları açıklanmaya başladı. JPMorgan Chase ile Wells Fargo'nun net kârı, ikinci çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre artarken, Citigroup'un kârı ise düşüş gösterdi. 
  • Çin'in ikinci çeyrek gayri safi yurt içi hasılası, bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,8 ve geçen yılın aynı dönemine göre beklentilerin altında kalarak  yüzde 6,3 olarak gerçekleşti.
  • ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “Rusya tahıl anlaşmasını uzatmazsa bunun bedelini gelişmekte olan ülkeler öder.” dedi.
  • Almanya Başbakanı Olaf Scholz, “AB ile Türkiye ilişkilerinin gelişeceğine inanıyorum.” dedi.
  • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ülkesinin Hindistan'ı "vazgeçilmez ortak" olarak gördüğünü belirtti. Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yellen, tedarik zincirlerini yakın ilişkide olduğu ülkeler üzerinden kurgulamak olarak tanımlanan "dost ülkelerden tedarik") politikası kapsamında olarak gördüğünü söyledi.
  • Çin Dışişleri Bakanlığının açıklamasına göre, Vang, AB ile Çin arasında temel bir çıkar çatışması olmadığını söyleyerek, ilişkilerin mevcut temelde ilerletilmesi için AB'yi adım atmaya çağırdı.
  • Çin'de Haziran ayında sanayi üretimi beklenmedik şekilde güçlü bir büyüme gösterdi.Sanayi üretimi Haziran ayında yüzde 4,4 arttı. Mayıs ayında yüzde 3,5 olan sanayi üretimi artışının Haziran'da yüzde 2,5'e yavaşlaması bekleniyordu.
  • Japonya Başbakanı Kişida Fumio, Orta Doğu turunun ilk durağı Suudi Arabistan'da, Yatırım Bakanı Halid el-Falih ile bir araya geldi. Yapılan 26 anlaşma ve protokolün temiz enerji alanlarında yoğunlaştığını kaydeden Bakan Falih, bunların yenilenebilir enerji, hidrojen enerjisi, uzay, teknoloji, tarım, eğlence, yapay zeka gibi bir alanı kapsadığını söyledi.
  • Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Hindistan, yurt dışı para transferinde dirhem ve rupi kullanılması konusunda anlaşma imzaladı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!