Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY-160822_(1).png

Günlük Forex Bülteni

ABD Ağustos Empire State Fabrika Endeksi siparişler ve sevkiyatlardaki düşüşün talepte sert bir gerilemeye işaret etmesiyle 21 senenin ikinci en büyük düşüşünü yaşadı.
 ABD'ye Haziran ayında net sermaye girişi 22,1 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. Çin'in elinde bulunan ABD tahvil miktarı düşüşünü sürdürdü.
 ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan'ı ziyaretinin ardından ABD Kongresi'nden yeni bir heyetin adayı ziyaret etmesi sonrası Çin Savunma Bakanlığı ada etrafında yeni askeri devriyeler düzenleyeceğini duyurdu.
 ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, ABD’nin nükleer anlaşmaya geri dönüş için her şeyi zaten yaptığına inandığını ifade ederek, nükleer anlaşmayı canlandırmanın tek yolunun İran’ın gereksiz taleplerinden vazgeçmesi olduğunu belirtti.
 ABD, Avrupa Birliği ve İran arasında 2015 Nükleer Anlaşması’nın canlandırmak için başlatılan müzakereler önemli bir aşamaya geldi. İran dün itibarıyla Avrupa Birliği’nin hazırladığı taslak teklife yanıtını sundu ve anlaşmanın yakın olduğu sinyalini verdi.
 Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre ABD Başkanı Joe Biden, hali hazırda piyasada bulunan elektrikli araç modellerinin çoğu için 7500 dolara varan vergi indirimlerini ortadan kaldıran yasayı bugün onaylayacak.
 Almanya’da doğalgaz tüketicileri, Rusya’nın Avrupa’ya gaz akışını kısması sonrası ülkenin yükselen enerji maliyetlerini tüketicilere yansıtma planı kapsamında kilovat saat başına 2,419 euro cent fazla ödeme yapacak.
 ABD, Japonya ve Güney Kore'den askerlerin de katılımıyla Hawaii açıklarında füze savunma ve balistik füze arama tatbikatı yaptıklarını açıkladı.
 Uruguay Merkez Bankası, faiz oranını 50 baz puan artırdı.
 Rusya’ya yönelik yaptırımlara katılmayan ülkelerin yatırımcıları Moskova Borsası’nda tekrar işlem yapmaya başladı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!