Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD160224.png

Günlük Forex Bülteni

• Dün hem İngiltere hem de Japonya tarafında açıklanan GSYİH verileri, negatif tarafta kalarak iki ülkeninde resesyona girdiğini gösterdi.

• Japonya dışındaki Asya- Pasifik borsalarını izleyen MSCI endeksi günlük bazda %0.77 yükselirken, haftalık bazda %1.4 seviyesinde yükselmiş durumda.

• ABD tarafında parakende satışlar beklentilerin aşağısında kaldı. Ocak ayına ilişkin parekende satış verisi -%0.2 seviyesinde beklenirken, -%0.8 seviyesinde düşüş yaşandı. Bu veri sonrası Fed’e yönelik güvercin beklentilerde bir miktar artış görüldü.

• Haftanın son işlem gününde yoğun bir veri takvimi bulunmuyor. ABD’de bugün Ocak ayı ÜFE ve Şubat ayı için öncü Michigan Üniversitesi Güven Endeksi verileri yakından takip edilecek veriler arasında bulunuyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!