Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD150923.png

Günlük Forex Bülteni

  • ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisince (OFAC) Rusya'nın Ukrayna'ya karşı savaş yürütme kapasitesini zayıflatmak için Rus elitleri ile Rusya'nın endüstriyel tabanı, finans kurumları ve teknoloji tedarikçilerinin hedef alındığı duyuruldu. Türkiye merkezli üç şirket ve bir kişinin de yaptırım listesine eklendiği bildirildi.
  • Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC), Uluslararası Enerji Ajansı'nın dünyanın artık fosil yakıt çağı için "sonun başlangıcında" olduğu açıklamasına sert tepki göstererek bu öngörülerin küresel çapta birçok ekonomi için benzeri görülmemiş bir enerji kaosuna yol açacağı uyarısında bulundu.
  • Piyasada bazı analistlerin sıkılaşmaya ara vereceği yönündeki beklentisine rağmen Avrupa Merkez Bankası (AMB) enflasyonla mücadele etmek için Eylül toplantısını pas geçmedi. Banka sıkılaşmada birbirini izleyen 10. faiz artışına imza attı.
  • ABD'de Ağustos ayında üretici fiyat endeksi yıllık yüzde 1,6 artış kaydederek piyasa beklentilerinin üzerine çıktı. Çekirdek göstergelerde ise beklentiye paralel gerçekleşme dikkat çekti.
  • ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, 9 Eylül ile biten haftada 220 bine çıkmasına rağmen piyasa beklentilerinin altında gerçekleşti.
  • Çin Merkez Bankası, ekonominin toparlanmasına destek olmak için adımlar atmaya devam ediyor. Dün zorunlu karışık oranını 25 baz puan düşüren Çin MB bugün de kısa vadeli politika faizini Ocak ayından bu yana ilk kez düşürdü.
  • Arjantin Merkez Bankası(BCRA), son 32 yılın en yüksek seviyesine çıkan enflasyona rağmen politika faizinde bir değişikliğe gitmedi ve yüzde 118 seviyesinde bıraktı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!