Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-150823.png

Günlük Forex Bülteni

  • Çin Merkez Bankası, ekonominin desteğe ihtiyacı olduğunu değerlendirerek beklenmedik bir şekilde faiz indirimine gitti. Merkez bankası ayrıca yedi günlük ters repo yoluyla 204 milyar yuanlık bir ters repo işlemi gerçekleştirdi ve borçlanma maliyetlerini yüzde 1,9'dan yüzde 1,8'e düşürdü.
  • Rusya Merkez Bankası, 15 Ağustos'ta olağanüstü faiz toplantısı planladı. Bankadan yapılan açıklamada yarın politika yapıcıların olağanüstü toplanacağı ve 10.30'da bir basın toplantısı düzenleneceği duyuruldu.
  • Arjantin, aşırı sağcı politikacı Javier Milei'nin ön seçimlerde birinci sırada çıkmasının ardından para biriminin yüzde 14 değer kaybıyla rekor seviyelere gerilemesi sonrası faizleri artırma ve pesoyu devalüe etme kararı aldı. Arjantin 10 yıl içinde altıncı resesyonuna girmeye hazırlanıyor ve yüzde 100'ü aşan enflasyonla mücadele ediyor. 
  • Japonya ekonomisi, Haziran ayında sona eren üç ayda yıllık bazda yüzde 6 büyüdü. Ekonomistler yüzde 3,1'lik büyüme bekliyorlardı.Çeyrek bazda büyüme, ikinci çeyrek için yüzde 1,5 ile yüzde 0,8 olan beklentinin neredeyse iki katı oldu.
  • ABD Adalet Bakanlığı, İsviçre merkezli UBS bankasının konut ipoteğine dayalı menkul kıymet satışında "dolandırıcılık" davasında uzlaşmak için 1,435 milyar dolar ödemeyi kabul ettiğini bildirdi.
  • ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, ABD’nin Ukrayna’ya 200 milyon dolarlık ek askeri yardımda bulunacağını açıkladı.
  • Asya-Pasifik piyasalarında, Japonya'da ülkenin ikinci çeyrek gayri safi yurtiçi hasılasının beklentileri aşmasının ardından karışık seyir.

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!