Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD151223.png

Günlük Forex Bülteni

• Dün Avrupa Merkez Bankası(ECB) ve İngiltere Merkez Bankası(BOE) faiz kararları küresel tarafta yakından takip edildi. ECB faizibeklentilere paralel olarak %4.5 seviyesinde bırakırken, BOE ise %5.25 seviyesinde sabit bıraktı.

• ECB Başkanı Christine Lagarde, karar sonrası yaptığı basın açıklamasında enflasyonun son dönemde düştüğünü fakat Aralıık ayında baz etkisiyle birlikte yukarı yönlü hareketlilikler görebileceklerini belirtti. Bu duruma paralel olarak önümüzdeki dönemde veri odaklı davranmaya devam edecekleri vurgusu ön plana çıktı.

• BoE Başkanı Andrew Bailey, karar sonrası yaptığı açıklamada enflasyonu kontrol altına alabilmeleri adına hala gidilecek yolları olduğunu ve enflasyon risklerinin artış göstermesi durumunda daha fazla sıkılaşmaya gidebileceklerini belirtti.

• Çin’de Kasım ayı için sanayi üretimi yıllık bazda yüzde 6,6 seviyesinde yükselerek, 5,6’lık beklentilerin üzerinde gerçekleşti. Aynı zamanda ülkede konut satışları aylık bazda yüzde 0,37 seviyesinde geriledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!