Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD141223.png

Günlük Forex Bülteni

• Dün piyasaların merakla beklediği Fed faiz kararı açıklandı. Fed, politika faizini genel beklentiler doğrultusunda değiştirmeyerek faiz oranlarını 5,25-5,50 aralığında sabit bıraktı.

• Karar sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell, sıkılaştırma döngüsünde politika faizinin muhtemelen zirvede veya zirve seviyeye yakın olduğuna inandıklarını belirterek güvercin tonda söylemlerde bulundu.

• Fed tarafından yapılan tahminler 2024 yılında toplamda 75 baz puanlık bir faiz indirimine gidilebileceği ihtimalini ortaya çıkardı. Söylemler sonrasında “yumuşak iniş” senaryosunun artış göstermesi ile birlikte Fed’in mart ayında faiz indirimlerine başlama ihtimali yüzde 45 seviyesinden yüzde 87 seviyesine çıktı.

• Bugün Avrupa Merkez Bankası(ECB) ve İngiltere Merkez Bankası(BOE) faiz kararları yakından takip edilecek.

• Japonya hane halkını desteklemek ve deflasyonu yenmek için vergi indirimlerini kabul etti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!