Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD130923.png

Günlük Forex Bülteni

  • OPEC tarafından yayımlanan rapora göre Suudi Arabistan ve Rusya tarafından alınan üretim kesinti kararlarının 2023 sonuna dek uzatılması, yılın son çeyreğinde arz açığını iki katına çıkararak günlük 3 milyon varile yükseltecek. Gerçekleşmesi durumunda bu rakam 2007'den beri en büyük petrol açığı olacak.
  • Fiedler, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz patikası hakkında yaptığı değerlendirmede, “Fed için sıkılaşma döngüsünde sona gelindi. Bizce Fed ancak 25 baz puanlık bir faiz artışına gidebilir ve son faiz artışının ardından ilkbahara kadar değişiklik yapmayabilir” dedi.  
  • Goldman Sachs Türkiye için 2023 yılı cari açık tahminini 43 milyar dolara yükseltti. Kurumun değerlendirmesinde altın ithalatının cari denge üzerindeki olumsuz etkisine dikkat çekildi.
  • Dünyanın en büyük varlık fonu olan Norveç Varlık Fonu İsviçreli bankacılık devi UBS'teki hissesini yüzde 5'in üzerine çıkararak bankanın en büyük hissedarı oldu.
  • Apple’ın ilk kez Hindistan yapımı iPhone 15 modellerini bugün gerçekleştireceği lansman sonrası satışa sunacağı iddia edildi.
  • Almanya'nın, en büyük ticaret ortağı Çin'e alternatif olarak görülen Hindistan ile yaptığı ticaret önemli ölçüde artıyor. Hindistan, Almanya'nın toplam ihracatında yüzde 1,1 paya sahip Brezilya (7,9 milyar euro) ve Kanada'nın (7,6 milyar euro) önünde yer aldı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!