Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

DX130921.png

Günlük Forex Bülteni

Türkiye’de, Haziran’da İşsizlik Oranı 1.4 Puan Artış Gösterdi!

Geçtiğimiz Cuma günü, iç tarafta açıklanan ekonoımik verilerde; Haziran ayının İşsizlik Oranı, önceki ayki yüzde 10.6’lık seviyesinden yüzde 12.0 seviyesine yükselirken; dönemin Geniş Tanımlı İşsizlik Oranı da yüzde 22.4’den yüzde 23.6 seviyesine çıktı.

ABD’de de, ÜFE Artışı Devam Ediyor!

Küresel tarafta takip edilen verilerde ise; İngiltere’nin 2.Çeyrek Büyüme Oranı, aylık bazda 0.1’lik artışa işaret ederken; senelik bazda yüzde 7.5’luk gerçekleşme görüldü. Ülkenin Temmuz ayı Sanayi Üretimi ise hem aylık hem de senelik bazda beklentilerin üzerinde geldi. ABD’de TÜFE üzerindeki maliyet baskıları açısından kritik olan ÜFE rakamı senelik bazda beklentinin bir miktar üzerinde gelirken, geçen ayki seviyesinden de 0.5 puan fazla geldi. Benzer şekilde Çekirdek senelik ÜFE de, beklentinin kısmen üzerinde; geçen ayın 0.5 puan üzerindeydi.

FED’de, Sene İçerisinde Tapering Bekleyen Üye Sayısı Artıyor!

FED yetkililerinden gelen açıklamaların da önem arz ettiği günde, “şahin” kanatta yer almayan FOMC Yönetim Kurulu Üyesi Bowman’ın: “Verilerin beklentilerini karşılaması durumunda varlık alımlarının azaltımına bu yıl içerisinde başlayabileceklerini” söylemesi önemliydi.

Yurtiçinde Bugün; Sanayi Üretimi Verileri Önemli Olacak!

Yurt içi ekonomik takvimde bugün; Temmuz ayının Sanayi Üretimi ve Perakende Satışlar datalarını takip edeceğiz. Küresel tarafta petrol yatırımcıları açısından OPEC aylık raporunun takip edileceği günde, ayrıca; Pandemi ve Merkez bankalarının politikaları gibi önemli konulara dair gelebilecek haber akışları ile de volatil işlemler görülebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!