Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD130324.png

Günlük Forex Bülteni

• Dün ABD tarafında enflasyon verileri yakından takip edildi. Açıklanan verilere göre manşet TÜFE şubat ayında aylık bazda beklentilere paralel olarak yüzde 0,4 artış gösterirken, yıllık bazda yüzde 3,2 ile piyasa beklentilerinin üzerinde geldi. Çekirdek TÜFE ise şubatta aylık yüzde 0,4 ile piyasa beklentilerinin üzerinde kaldı.
• Japonya’da Toyota’nın, işçi sendikasının son 25 yılın en yüksek ücret artışını kabul etmesi, Japonya Merkez Bankası’nın faiz artırımına yakın olduğu şeklinde yorumlandı.
• ECB Yönetim Konseyi üyesi ve Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, Euro bölgesinde enflasyon ile mücadelenin kazanılmasıyla birlikte ilkbaharda faiz indirimine gidilebileceği yönünde görüşte bulundu.
• Amerikan Petrol Enstitüsü tarafından petrol stok verileri açıklandı. Açıklanan veriler beş haftadır süregelen artışın geçen hafta sonlandığını ve stokların beklentilerin aksine düştüğünü gösterdi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!