Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD130224.png

Günlük Forex Bülteni

• Bugün günlerden ABD tüketici enflasyon verisi olacaktır.

• Fed’in para politikasında faiz indirim döngüsünün ne zaman başlayacağı merak edilirken, Mart toplantısında genel algı olarak 25 puanlık indirim olabileceği etkin olmaktadır. Mart toplantısında indirim beklentisi ihtimali %13 seviyesine gerilerken, Fed olası indirim için aceleci olmamak gerektiğini net olarak vurgulamaktadır. Bugün gelecek enflasyon verisi buna yön verecekken, $ endeksinin 104 seviyesi üzerinde veya altında kalıcılığını netleştirebilir. Bu noktada Fed’in sadece tek bir veriyle para politikasına karar vermeyeceğini unutmamak gerekiyor.

• Beklenti üzerinde pozitif gerçekleşen tarım dışı istihdam verisi sonrasında $’a karşı varlık fiyatlamaları sakin olurken, 2024 yılında kaç adet faiz indirimi olacağı beklentisi (Fed tarafı 3 adet) fiyatlamalara yön vermektedir. Yatay fiyatlamaların hakim olduğu piyasa dinamiklerinden bugün açıklanacak enlfasyon verisi yatay fiyatlamalara hareket sağlaması beklenebilir.

• Çin piyasaları yeni ay tatili nedeniyle 19 Şubat 2024 tarihine kadar kapalı olacağından , Asya senasnda oldukça sığ ve hacimsiz fiyatlamalar devreye girmektedir

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!