Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD131223.png

Günlük Forex Bülteni

• Dün ABD enflasyonunun yavaşlamaya devam ettiğine yönelik gelen veriler sonrasında küresel piyasalarda pozitif görünüm etkili oldu. Bugün ise piyasaların odak noktasında ABD Merkez Bankası(Fed) tarafından açıklanacak olan yılın son faiz kararı bulunuyor.

• ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ekonomi gündemine ilişkin değerlendirmesinde ABD’de enflasyonunu anlamlı bir şekilde düşüş yaşadığını belirtti.

• Almanya’da ekonomik duyarlılığı ölçen ZEW endeksi, son ankette hafif artış kaydetti. 12,8 seviyesinde açıklanan ZEW endeksi bir önceki değerinin 3 puan üzerinde açıklanmış oldu. Endeksteki yorumlamaya göre Almanya tarafındaki ekonomik duruma ilişkin değerlendirme hafif toparlanmış oldu.

• Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, dün yaptğı açıklamada finans kuruluşlarının görünümünün yüksek faizlere uyum sağladıkları sebebiyle nötr bölgede kaldığını ancak ABD ve Çin’de bankacılık sektöründeki görünümün kötüleştiğini belirtti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!