Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD120923.png

Günlük Forex Bülteni

  • Çin Başbakanı Li Çiang'ın, Hindistan'daki G20 Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile yaptığı görüşmede, "Çin'in kalkınmasının ABD için tehdit değil fırsat olduğunu" ifade ettiği bildirildi.
  • Fitch Ratings Kıdemli Direktörü Erich Arispe "Belirsizlik konusunda azalma olduğunu görüyoruz. Yeni ekonomi yönetimi zorluklarla başa çıkabilecek isimlerden oluşuyor" dedi.
  • ABD'de şirket tahvili ihracının Eylül ayına hızlı başlayan şirket tahvili ihracının önümüzdeki günlerde önemli ölçüde yavaşlaması bekleniyor ve bu da makaslar üzerindeki aşağı yönlü baskıyı sürdürüyor.
  • Dünyanın en büyük akıllı telefon çip üreticisi Qualcomm, iPhone ile 5G çiplerinin tedariki için 2026 yılına kadar sürecek bir anlaşmaya imza attıklarını açıkladı.
  • ABD Hazine Bakanlığı'ndan alınan verilere göre, Suudi Arabistan'ın Haziran ayında elinde tuttuğu ABD hazine tahvili miktarı 3,2 milyar düşüşle 108,1 milyar dolar oldu.
  • Morgan Stanley stratejistleri, Tesla'nın otonom sürüş sistemlerini eğitecek süper bilgisayarın şirkete görülmemiş bir potansiyel katacağını belirterek şirket hisseleri için 12 aylık fiyat hedefini 400 dolara yükseltti.
  • İsviçre merkezli UBS'in, Credit Suisse'i devralmasından yalnızca birkaç ay sonra Asya'daki yüzlerce çalışanını işten çıkarmaya hazırlandığı bildirildi.
  • Alman otomotiv şirketi BMW, Birleşik Krallık'taki tesislerinde yeni nesil elektrikli otomobil üretimi için 600 milyon sterlinlik yatırım yapılacağını açıkladı.
  • Pekin yönetimi, Çin’in yerel para birimi renminbinin değer kaybına yönelik işlem açanlara karşı güçlü bir uyarıda bulundu ve vaktinden önce bir dizi olumlu kredi verisi yayımlayarak Çin para biriminin geçen hafta gördüğü 16 yılın en düşük seviyesinden toparlanmasını sağladı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!