Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-Daily120723.png

Günlük Forex Bülteni

  • Yeni Zelanda Merkez Bankası (RBNZ), Ekim 2021'den bu yana banka için ilk duraklama olarak gösterge faiz oranını yüzde 5,5'te tuttu. Piyasaların beklenti de faizde değişiklik olmayacağı yönündeydi.
  • Litvanya'nın başkenti Vilnius'ta gerçekleştirilen NATO Zirvesi ardından yayımlanan bildiride, Rusya'yla ilişkiler, terörle mücadele ve Ukrayna'nın NATO üyeliği konularına yer verildi. NATO'nun açık kapı politikasına işaret edilen bildiride, tüm ülkelerin kendi güvenlik düzenlemelerini seçme hakkı olduğu belirtildi. Bildiride, "İsveç'i ittifakın tam üyesi olarak karşılamayı dört gözle bekliyoruz. Bu kapsamda NATO Genel Sekreteri, Türkiye Cumhurbaşkanı ve İsveç Başbakanı arasında varılan anlaşmayı memnuniyetle karşılıyoruz." ifadelerine yer verildi.
  • Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile görüştü. Erdoğan, görüşmede “Bundan önceki buluşmalarımız adeta ısınma turu gibiydi, ama şimdi yeni bir süreci başlatıyoruz” dedi.
  • Beyaz Saray, ABD Başkanı Joe Biden’ın, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ve NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile vardığı anlaşmadan dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ettiğini açıkladı.
  • NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ukrayna’nın NATO üyeliği için 3 unsurdan oluşan paket hazırladıklarını, koşullar yerine getirildiğinde Ukrayna’yı üyeliğe davet edeceklerini söyledi.
  • ABD'nin en büyük ikinci bankası Bank of America'nın yasa dışı ücretler almak, suçlamaları üzerine 250 milyon dolar ödeyeceği bildirildi. Açıklamada, hesaplarında yetersiz bakiye bulunan müşterilere uygulanan ücretleri ikiye katlaması, kredi kartı müşterilerine vadedilen ödül ikramiyelerini alıkoyması ve hassas kişisel bilgilerin, müşterinin bilgisi veya yetkisi olmadan hesap açmak için kötüye kullanılması nedenleriyle Banka'ya, müşterilerine 100 milyon dolardan fazla ödeme talimatı verildiği aktarıldı.
  • OPEC tarafından yayımlanan bir rapora göre birliğin 2022 gelirleri önceki yıla göre yüzde 54 artışla 873,6 milyar dolara ulaşarak 2014'ten bu yana en yüksek seviyesini gördü.
  • Avustralya Merkez Bankası(RBA) Başkanı Philip Lowe, para politikasında biraz daha sıkılaştırma yapılmasının olası olduğunu söyledi.

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!