Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-H1-121022.png

Günlük Forex Bülteni

IMF yayınladığı "Küresel Ekonomik Görünüm Ekim 2022" raporunda 2022 yılı için küresel büyüme tahminini yüzde 3,2 olarak tercihken, 2023 için büyüme büyümeni temmuz umuttan 2,9'yedi. 2023 yılında GSYH büyüme yüzde 2'nin olduğunu vurguladı.
 ABD ekonomisi için 2022 yılı GSY büyüme beklentisini Temmuz ayındaki yaşamde yer alan yüzde 2,3'ten 1,6'e indiren IMF, 2023 büyüme tahminini yüzde 1,0 olarak korudu.
 Euro Bölgesi için 2022 yıl büyüme büyümeni yüzde 2,6'dan yüzde 3,1'e çıkaran IMF, 2023 yılın için tahminini ise yüzde 1,2'den yüzde 0,5'e çekti ve Alman görünümünün 2023'te yüzde 0, 3, İtalya ekonomisinin yüzde 1,2 daralacağını öngördü
 Gelişmekte olan ekonomiler için 2022 büyüme tahminini yüzde 3,6'dan 3,7'ye, 2023 adayı yüzde 3,9'dan yüzde 3,7'ye revize eden IMF, Çin için 2022 büyüme tahminini yüzde 4,6'dan 4 ,4'e ve 2023 hücreni yüzde 5,0'dan 4,9'a indirdi.
 IMF, Türkiye'nin 2022 yılı için büyüme'ni yükseltirken, 2023 yılı için aşağı çekti. Ayrıca yılsonu enflasyon tahminini de yüzde 60, yüzde 73,1'e yükseldi.
 ABD Başkan Joe Biden, yakın bir bakış açısına sahip olduğunu ve bundan "haf" bir ekonomik ömrü deneyeceğini söyledi.
 ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD'deki piyasa ekonomisine güvenilmez,
 Cleveland Fed Başkanı Loretta, bu yıl yapılan büyük faiz olayına yönelik kapsamlı artışta henüz tamamlanmaya henüz kontrol edilmediğini, parasal sıkılaştırma politikasına devam etmeyi beklediğini söyledi.
 Financial Times'ın göre İngiltere Merkez Bankası (BoE) 14 Ekim Cuma günü tamamlanacak olan satın alımlarını yükseltmeye hazırlandığı bankacılara sinyalleri verdi. FT'nin 3 kaynağa dayandırarak verilen haber, BoE Başkanı Bailey'in, Cuma gününden kalan satın almalarına devam etmeye karar verdikten sonra gelecek. BoE, 11-14 Ekim'de enflasyona Endeksli alım satım yapacak ve fabrikaları satışına bu hafta için bir ara olacak.
 Avrupa Merkez Yönetim Bankası konseyi üyesi ve Fransa MB Francois Villeroy, ECB 27 Ekim'de toplantı'da 50 baz puan mı? Villeroy, ECB'nin faiz oyununun oyunculuğunda değerlendirdiği yüzde 2'nin olarak biraz yıl sonn önce çıkarması ve küçültülmesinin yolundası yapılacak ifade ifade etti.
 ABD Başkanı Joe Biden, OPEC+'nın ABD'nin karşılayamadığı büyümekte olan kısıntısı karar vericinin ABD ile Suudi Arabistan'ın "sonuçları" dedi.
 Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı, ABD'nin kararlarına ilişkin değerlendirmelere destek verildi.
 Güney Kore Merkez Bankası (BoK), enflasyondaki yükseliş ve ABD Merkez Bankası'nın daha sıkı para politikası nedeniyle liselerin gibi 50 baz puan ile faiz artırım devam etti.
 Japonya Hükümet Sözcüsü Hiroka Mato, Japonya'nın döviz kurlarında hareket etmek üzere olmakte ve kurlardaki dengelere uygun olan malzemelerde hazırmaya hazır olduğunu söyledi.
 ABD'deki yeni stil günne kuzeye ve sabah 146.00 yolundan çıktı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!