Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

NAS100110923.png

Günlük Forex Bülteni

  • JPMorgan Chase & Co.'ya göre, yüksek değerleme ve Çin'deki artan risklerin gelecek hafta merakla beklenen ürün lansmanının parlaklığını yitirmesi nedeniyle Apple hisselerinin yılın ikinci yarısında daha iyi bir performans sergilemesi pek mümkün görünmüyor.
  • Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Türkiye’nin kredi notunu teyit etti, not görünümünü yükseltti. Not görünümünün revize edilmesinin ‘daha geleneksel politika karışımına dönüşü’ yansıttığı belirtildi.
  • ABD ham petrolü geçen haftaki yüzde 2,3'lük yükselişin ardından varil başına 87 doların altına düştü. OPEC+ liderleri Suudi Arabistan ve Rusya geçen hafta arz kesintilerini uzattı. Suudilerin başlangıçta Temmuz için taahhüt ettiği günde 1 milyon varillik kesintiler, Rusya'nın daha küçük bir ihracat kesintisiyle birlikte yıl sonuna kadar geçerli olacak.
  • Japonya Merkez Bankası Başkanı Kazuo Ueda, merkez bankasının yüzde 2'lik enflasyon hedefine ulaşılması durumunda negatif faiz oranı politikasına son verebileceğini söyleyerek olası faiz artırımlarının sinyalini verdi.
  • Çin'de üretici fiyatlarında devam eden gerileme ve tüketici fiyatlarındaki durgunluk deflasyon riskine dair endişeleri artırdı. Ağustosta ÜFE, geçen aya göre yüzde 0,2 artsa da yıllık bazda yüzde 3 düşüş kaydetti.Üretici fiyatları, ilk 8 ayda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3,2 azaldı.
  • JPMorgan Türk lirasında sınırlı hacimde uzun pozisyon tavsiyesinde bulundu.Para politikasında beklentiyi aşan sıkılaşma ve OVP'den enflasyonla mücadele konusunda verilen kararlı mesajların ardından yabancı kurumların pozitif yorumlarına yenisi eklendi.
  • Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ukrayna’nın devam eden savaşa rağmen seçim yapmaya hazır olduğunu söyledi.
  • Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov, Moskova'nın kendi tahıl ve gübresinin küresel piyasalara ihracatı için öne sürdüğü koşullar yerine getirildiği takdirde Karadeniz tahıl anlaşmasına 'aynı gün' geri döneceğini söyledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!