Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-H1-111022.png

Günlük Forex Bülteni

Chicago Fed Başkanı Charles Evans, yetkililerin aşırıya kaçma riskini azaltmak için politikanın gözlenerek etkilerinin değerlendirilebileceği seviyeye hızla çıkması gerektiğini söyledi.
 Fed Başkan Yardımcısı üyesi Lael Brainard, enflasyonu düşürmek için sınırlayıcı para politikasına ihtiyacın açık olduğunu, ancak faiz artırımlarında izlenecek patika ve hızın "verilere bağlı" olmaya devam edeceğini söyledi.
 JP Morgan CEO'su Jamie Dimon, ABD ekonomisinin ve küresel ekonominin gelecek yılın ortasına kadar bir resesyona girebileceklerini söyledi. CNBC'ye konuşan Dimon, hızla yükselen enflasyon, büyük faiz artırımları, Rusya'nın Ukrayna'yı işgali ve Fed'in parasal sıkılaştırmasının bilinmeyen etkilerinin potansiyel bir resesyonun göstergeleri arasında olduğunu vurguladı.
 JP Morgan CEO'su Jamie Dimon, ABD'nin global enerji krizini hafifletmek ve ulusal güvenlik riski gibi bir durumdan kaçınmak için petrol ve gaz pompalamayı artırması gerektiğini söyledi.
 IMF Başkanı Georgieva ve Dünya Bankası Başkanı Malpass merkez bankalarının yüksek enflasyonu dizginlemek için yaptığı faiz artırımlarıyla beraber küresel resesyon riskinin de arttığı uyarısı yaptı.
 Avrupa Merkez Bankası (AMB) Yönetim Kurulu Üyesi Klaas Knot gelecek 2 toplantıda 'önemli adımlar' atılmasını beklediğini söyledi.
 Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Almanya'da beklenen ekonomik daralmanın derin olmayacağını, bir iflas dalgasının yaşanmayacağını savundu.
 Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) faiz oranlarını beklenenden daha hızlı artırması ve finansal piyasalardaki istikrarsızlık nedeniyle İngiltere'nin daha derin bir resesyona girebileceği uyarısında bulundu.
 İngiltere Maliye Bakanı Kwasi Kwarteng, orta vadeli mali planın ve bu plana ilişkin olarak Bütçe Sorumluluk Ofisi'nin (OBR) yapacağı tahminlerin yayınlanma tarihini öne çekti.
 Japonya Başbakanı Fumio Kishida, Japonya Merkez Bankası'nın ultra gevşek para politikasına destek verdi. Financial Times gazetesine konuşan Kishida, BOJ'un ücretler yükselene kadar cari gevşek para politikasını devam ettirmesi gerektiğini ifade etti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!