Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-100823.png

Günlük Forex Bülteni

  • Almanya Federal Savcılığı, gizli bilgileri Rus istihbaratına ilettiğinden şüphelendikleri Askeri Tedarik Ajansı’ndan bir yetkilinin tutukladığını açıkladı.
  • ABD Hazine Bakanlığı, Belarus’taki 2020 devlet başkanlığı seçimlerini hileli olarak nitelendirerek, seçimlerin üçüncü yıldönümünde Belaruslu 8 kişi ile 5 kuruluşu yaptırım listesine ekledi.
  • ABD'de taşımacılık sektöründe nakledilen yük miktarı üst üste ikinci ayda da artış gösterdi.
  • Avustralya'daki üç büyük sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) tesisindeki olası grevlerin, küresel yakıt ihracatının yaklaşık yüzde 10'unu kesintiye uğratabileceği ve Asya ile Avrupa'da yeni bir enerji fiyatı şoku yaratabileceği belirtiliyor.
  • Moody’s, Türkiye ile ilgili yayımladığı raporda, uygulanan ekonomi politikalarının kredi görünümü için olumlu olduğunu ancak yeni bir politika dönüşü riskinin de olduğunu belirtti.
  • ABD Başkanı Joe Biden, Çip ve Bilim Yasası'nı imzalamasından bu yana geçen bir yılda, şirketlerin yarı iletken üretimini ABD'ye geri getirmek için 166 milyar doların üzerinde yatırım açıkladığını bildirdi.
  • Petrol, Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışmanın olası bir şekilde tırmanmasının zaten daralmakta olan bir piyasada daha fazla arzı engelleyebileceği endişesiyle neredeyse dokuz ayın en yüksek seviyesine tırmandı. Tedariklere yönelik son tehdit, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy'nin ülkesinin OPEC+ üreticisinin "sularımızı bloke etmesini" önlemek için misilleme yapacağını söylemesinin ardından Rusya'nın Karadeniz'den akışına yönelik risktir. Sözler, hafta sonu Ukrayna'da bir petrol tankerine düzenlenen insansız hava aracı saldırısının ardından geldi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!