Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

SP500-H1-101022.png

Günlük Forex Bülteni

ABD Çalışma Bakanlığı'nın verilerine göre tarım dışı istihdam geçen ay 263 bin arttı. İşsizlik oranı ise yüzde 3,7'den 3,5'e geriledi.
 ABD Başkanı Joe Biden, ülkede bugün açıklanan istihdam rakamlarının ABD ekonomisinin istikrarlı büyümeye geçtiğinin işareti olduğunu ifade etti.
 New York Fed Başkanı John Williams faizlerin zaman içinde yüzde 4,5 civarına yaklaşması gerektiğini, ancak zamanlaması ve hızının ekonominin performansına bağlı olacağını söyledi.
 ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, OPEC+'nın Kasım ayı için üretimi günlük 2 milyon varil kısma kararına tepki gösterdi. Yellen, OPEC+'nın üretim kısıntısı kararının küresel ekonomi için "faydasız, akıllıcı olmayan" bir karar olduğunu savundu. "Kalkınmakta olan ekonomiler ve onların problemleri konusunda çok endişeliyiz" ifadelerini kullanan Yellen, "Üretim kısıntısının etkisinin ne olacağı belirsiz, bana göre karşı karşıya olduğumuz şartlar için uygun bir karar değil" dedi.
 Almanya Merkez Bankası (Bundesbank) Başkanı Joachim Nagel, Almanya'da beklenen ekonomik daralmanın derin olmayacağını, bir iflas dalgasının yaşanmayacağını savundu.
 Avrupa Parlamentosu (AP) enerji krizi nedeniyle kendi yerleşkelerinde bazı enerji tasarrufu kararları aldı.
 Fransa'nın enerji regülatörü CRE, Fransa'nın doğal gaz dağıtım ağı operatörü GRTgaz'ın Almanya'ya doğru 100 GW/saat ihracat için kapasite oluşturacağını ve ihracatın sabit fiyatla, 367,94 euro/mwh, gerçekleştirileceğini bildirdi.
 Caixin Media ve S&P Global tarafından hesaplanan Caixin hizmet sektörü satın alma yöneticileri endeksi (PMI), 55,0 seviyesinden 49,3'e geriledi. Böylece, önceki üç ayda görülen genişleme sona erdi ve yeniden eşik değer olan 50 puanın altına gelindi.
 İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, nükleer müzakere masasından kaçmayacaklarını belirterek “Biz onurlu müzakerelere hazır olduğumuzu söyledik. Müzakere masasından kaçmıyoruz çünkü mantıklı taleplerimiz var." dedi.
 Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Avusturya'nın kredi notunu teyit ederken, görünümünü aşağı yönlü revize etti.
 Bu hafta ABD'de bilanço dönemi başlayacak

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!