Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD912023.png

 

  • Dallas Fed tarafından açıklanan verilere göre, uç noktaları çıkarılmış tüketici harcamaları endeksi(PCE) Temmuz ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,4 arttı.
  • ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'in 7-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek G20 liderler zirvesine katılmak üzere Hindistan'a gideceği bildirildi.
  • Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's Investors Service, Türkiye'nin de aralarında olduğu G20 ekonomileri için büyüme tahminlerini yükseltti. Türkiye için 2023 yılı GSYH büyüme tahminini yüzde 2,6'dan yüzde 4,2'ye çıkaran Moody's 2024 yılı için büyüme tahminini de yüzde 2'den yüzde 3'e yükseltti.
  • Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi Üyesi Robert Holzmann, Euro Bölgesi’nde enflasyonun öngörülenden daha ısrarcı seyrettiğini ve AMB’nin bu nedenle faiz artışlarına bu ay ara vermemesi gerektiğini söyledi.
  • Çin Merkez Bankası(PboC) 15 Eylül’den itibaren Döviz Zorunlu Karşılık Oranını 2 puan düşürerek yüzde 4 seviyesine indirecek.

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!