Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD010324.png

Günlük Forex Bülteni

• Dün küresel piyasalarda Fed’in para politikası için yakından takip ettiği enflasyon göstergesi olan kişisel tüketim harcamaları(PCE) endeksi takip edildi. PCE endeksi Ocak ayında %0,3 yükselirken, çekirdek PCE fiyat endeksi de tahminlere paralel olarak %0,4 seviyesinde yükseldi.
• Çin tarafında PMI verileri takip açıklandı. Açıklanan verilere göre imalat sektörü Şubat’ta üst üste beşinci ayda da daralırken, hizmet sektöründeki büyümenin ise hızlandığı gözlemlendi.
• Japonya’da Nikkei 225 endeksi %1.94’lük artışla yeni tarihi zirve seviyesini test etti.
• Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, geçen yıl yüzde 2,9 olan G20 ekonomik büyümesinin 2024’te yüzde 2,4’e düşmesini beklediğini bildirdi.
• Atlanta Fed Başkanıo Raphael Bostic, son birkaç enflasyon verisinin yüzde 2 hedefine giden yolun inişli çıkışlı olacağını gösterdiğini belirterek, politika faizini yazın düşürmenin muhtemelen uygun olabileceğini belirtti.
• San Francisco Fed Başkanı Mary Daly, para politikalarının iyi bir konumda olduğunu ve gerekirse faiz indiribileceklerini belirtti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!