Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD0102224.png

Günlük Forex Bülteni

• Küresel piyasaların merakla beklediği Fed’in faiz kararı dün açıklandı. Açıklanan karara göre Fed politika faizini yüzde 5,25-5,50 aralığında sabit bıraktı.

• Fed Başkanı Jerome Powell, karar sonrasındaki basın toplantısında “Bugünkü toplantıya dayanarak, komitenin mart ayı toplantısına kadar belli bir güven düzeyine ulaşmasının muhtemel olduğunu düşünmüyorum” sözlerinde bulundu.

• Powell, son aylarda enflasyondaki iyileşme eğilimlerinin görüldüğünü belirtirken, bu düşüş eğiliminin “daha fazla” veriyle doğrulanması gerekliliğini de vurguladı.

• Bu gelişmeler ile birlikte tahvil talebi artarken, ABD 10 yıllık tahvil getirisi düşüş eğilimini üst üste dördüncü işlem gününe taşıyarak yüzde 4 seviyesinin altına geriledi.

• ABD piyasalarında bilançolar da yakından takip edilmeye devam ediliyor. Alphabet ve Microsoft’un önümüzdeki dönemde artabileceğine yönelik beklentiler ile birlikte teknoloji sektörü olumsuz ayrıştı. Bugün Apple, Amazon, Meta ve Deutche Bank bilançoları takip ediliyor.

• Çin’de açıklanan verilere göre, Caixin imalat PMI Ocak ayında 50,8 olarak açıklandı. Japonya tarafında ise imalat PMI 48 ile eşik değerin altında kaldı.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!