Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

gbpusddaily07072015.png

GBPUSD

Yunanistan referandumu Sterlin üzerinde de olumsuz etki yaratıyor. Güne düşüşle başlayan parite eurodaki toparlanma ile beraber 1.56 seviyesinin üzerine çıktı. Dün İngiltere’de önemli bir veri bulunmazken ABD’de ISM imalat dışı PMI verisi açıklandı. 56 olarak açıklanan veri 56.2 olan beklentinin altında gelse de bir önceki döneme göre artış gösterdi. Bugün ingiltere’den sanayi üretimi açıklanacak. Aylık bazda düşüş yıllık bazda ise yükseliş bekleniyor. ABD’de ise iş imkanları ve personel değişim oranı açıklanacak.

Paritede yükseliş trendinin desteği 1.5535 seviyesinde bu seviyenin üzerinde tutunulması yükselişin devamı için önemli. Yukarıda 1.5660 ve 1.5780 önemli  direnç seviyeleri. 1.5535 desteğini kırılması durumunda ise 50 günlük EMA 1.5500 ve 1.5440 seviyeleri takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!