Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY09.099.png

USDTRY

Yurtiçinde açıklanan büyüme ve cari açık rakamını değerlendiren Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, büyüme performansını etkileyecek politika ve tedbirlerle 2016 yılı büyüme hızının yüzde 3.5-4.00 aralığında gerçekleşmesini beklediğini açıkladı. Elvan, Türkiye ekonomisinin son dönemde, yurt içinde yaşanan terör olaylarına, Rusya krizine, Suriyeli göçmen akınına, AB ülkelerinde yavaş seyreden büyümeye, turizm sektöründeki daralmaya ve Fed’in faiz kararı sürecinin uluslararası finans piyasalarında yarattığı belirsizliğe ve zorlaşan dış likidite koşullarına rağmen büyümesini sürdürdüğünü belirtti. Cari açıktaki azalma eğiliminin Temmuz ayında da devam ettiğini ifade eden Bakan Elvan, cari açık/GSYH oranın yüzde 4.2 seviyesine gerilemesinin önemli olduğunu bildirdi.

Teknik olarak ise 2.9700’nin üzerine çıkan kur, bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlayamaya çalışıyor. Hareketlilik bu seviyenin üzerine taşınırsa yükseliş, 2.9760 ve 2.9800 seviyelerine doğru devam edebilir. Geri çekilmelerde ise 2.9600 ve 2.9560 destek olarak takip edilebilir. 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!