Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

BRENT09.099.png

BRENT PETROL

Dün açıklanan ABD ham petrol stokları, son 31 yılın en sert gerilemesini kaydetti. Görülen bu şok rakamın geçici olduğunu ve ABD yaşanan şiddetli fırtınadan kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan Suudi Arabistan, Rusya ve İran açıklamalarında sonra bugün, Cezayir Enerji Bakanı da petrol üretiminin dondurulmasına yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Cezayir Bakanı, petrol üretiminin dondurulması konusunda iyimser olduğunu, üretimin dondurulması konusunda önce OPEC üyeleri arasında, sonra da OPEC ile OPEC üyesi olmayan ülkeler arasında anlaşmaya varılmasına ihtiyaç olabileceğini belirtti.

Haftanın son işlem günü satış ağırlıklı geçiyor. 49 doların altında kalınması düşüş hareketini 48.50-48.40 aralığına taşıyabilir. Bu bandın geçilmesi halinde ise 48.00 seviyesi gündeme gelebilir. Yukarı yönlü hareketlenmelerde ise 49 doların üzerinde kalınırsa 49.25 ve 49.60 seviyeleri takip edilebilir.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!