Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY090821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanlığının son verilerine göre;

1. Doz uygulanan aşı oranı: %67,30

2. Doz uygulanan aşı sayısı: %46,52

Günlük vaka sayısı: 22.699    Günlük Vefat sayısı: 108

 

TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi'ne göre;

Yıl sonu Enflasyon beklentisi yüzde 15,64’den yüzde 16,30’a

Yıl sonu Büyüme beklentisi yüzde 5,8’den yüzde 6,0’a

Yıl sonu USD/TL beklentisi 8,99’dan 8,94 seviyesine

12 ay sonrası Bir Haftalı Vadeli Repo İhale Faiz Oranı yüzde 14,68’den yüzde 14,89’a revize edildi.

 

ABD Başkanı Joe Biden, pandemiyi sona erdirmek ve ekonomiyi canlandırmak için daha yapılacak çok iş olduğunu ifade etti.

 

ECB'nin üyelerinden biri olan Almanya Merkez Bankası Başkanı Weidmann, Euro Bölgesi'nde enflasyonun tahminlerden hızlı yükselme riski olduğunu söyledi. Weidmann, “Yüksek enflasyon riski görmezden gelinemez. Sadece düşük enflasyon riskine değil yüksek enflasyon riskine de odaklanılmalı” dedi.

 

Morgan Stanley analistleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın son çağrısına rağmen Ağustos'ta TCMB’den faiz indirimi beklemediklerini buna karşın geleceğe yönelik verilecek mesajlara bakılacağını belirttiler.

 

Fitch Ratings, reel mevduat faizlerinin negatif bölgeye geçmesiyle birlikte Türkiye'de hâlihazırda yüksek olan dolarizasyonun daha da artabileceğini ve beklenenden erken gelecek bir faiz indiriminin Türk lirasında daha fazla değer kaybına yol açacağını söyledi.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!