Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY050821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanlığının son verilerine göre;

1. Doz uygulanan aşı oranı: %66,54

2. Doz uygulanan aşı sayısı: %44,84

Günlük vaka sayısı: 26.822    Günlük Vefat sayısı: 122

 

Merkez Bankası tarafından yayımlanan verilere göre, Türk Lirası Reel Döviz Kuru Endeksi Temmuz'da tüketici fiyatları bazlı olarak yüzde 2,8 artış gösterdi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Ekonomideki öncü göstergelere baktığımızda büyüme eğiliminin sürdüğünü görüyoruz. Yüzde 7'nin üzerinde bir büyümeyi yakalayacağız. Bundan böyle enflasyonun daha yukarı çıkması mümkün değil. Faiz oranlarında da düşüşe geçiyoruz, yüksek faiz yok. Çünkü yüksek faiz, bize yüksek enflasyonu getirecektir" şeklinde konuştu.

 

Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan orman yangını, Yeniköy Mahallesi'nde faaliyet gösteren Kemerköy Termik Santrali'n sıçradı.

 

Euro bölgesi Temmuz ayı Hizmet PMI verisi, 59,8 seviyesine yükseldi. (Önceki 58,3)

 

Almanya Temmuz ayı Hizmet PMI verisi, 61,8 seviyesine yükseldi. (Önceki 57,5)

 

ABD’de özel sektör istihdamı Temmuz ayında 330 bin artış göstererek piyasa tahminlerinin altında kaldı.

 

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen: Aylık enflasyon oranlarının, yıllık enflasyon bir süre için yukarı yönlü olmaya devam etse de yıl sonuna doğru aşağı geleceğini öngörüyorum.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!