Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY040821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanlığının son verilerine göre;

1. Doz uygulanan aşı oranı: %66,42

2. Doz uygulanan aşı sayısı: %44,67

Günlük vaka sayısı: 24.832     Günlük Vefat sayısı: 126

 

TÜİK’in yayımladığı enflasyon rakamlarına göre; Temmuz ayı TÜFE verisi aylık bazda yüzde 1,80 ve yıllık bazda yüzde 18,95 seviyesinde piyasa beklentilerinin üzerinde açıklandı. ÜFE’de; aylık bazda yüzde 2,46 ve yıllık bazda yüzde 44,92 seviyesinde gerçekleşti. ÜFE-TÜFE arasındaki fark ise 25,97 baz puanla rekor tazeledi.

 

Uluslararası yatırım bankası JP Morgan, TCMB’nin dördüncü çeyrekte 3 değil 2 faiz indirimi yapmasını bekliyor. Ayrıca, bir dizi makroekonomik ve siyasi faktörün ciddi belirsizlikler ortaya çıkardığına işaret ederek 2022 yılı sonu için TCMB politika faizi tahminini de yüzde 14,5'ten yüzde 15,0'a yükseltti.

 

ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Departmanından derlediği verilere göre, 27 Şubat'tan bu yana ilk kez, Kovid-19 nedeniyle hastanede yatarak tedavi görenlerin sayısı 50 bin 625 olarak tespit edildi.

 

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman, yaptığı açıklamada, işgücü piyasasının Kovid--19 salgınının etkilerinden kurtulmasının zaman alacağını ve ABD ekonomisinin tamamen rayına oturması için daha fazlasının yapılması gerektiğini söyledi.

 

ABD'de hane halkı borcu, bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 2,1 artışla 14,96 trilyon dolara yükseldi. Bu yılın ikinci çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla 313 milyar dolarlık artış kaydeden hane halkı borcu, 2007'den bu yana kaydedilen en büyük nominal artışı gösterdi. Söz konusu borç, yıllık bazda ise 691 milyar dolar arttı.

 

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun Sözcüsü Bill Neidhardt restoran ve spor salonlarına girişlerde aşı şartı getirileceğini duyurdu.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!