Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_041021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Mevcut riskler masada kalmaya devam ederken endeks çıkış noktası bulma çabasında

Zorlu geçen Eylül ayının ardından Ekim ayına umutla başlamak isteyen piyasalar için mevcut riskler masada kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Fed’in sıkılaştırma sinyalleri, arz tarafında yaşanan sıkıntılar ile artan enerji fiyatlarının tetiklediği enflasyon endişeleri; içeride TCMB’nin faiz indirimi sonrası kur tarafında yaşanan hareket gibi tüm baskı unsurlarını Eylül ayı boyunca uzun vadeli trend desteği üzerinde karşılamayı başaran endeks kısa vadeli düşüş trendini yukarı kırarak bir tepki hareketi içerisine girme çabasında.

Haftanın ilk gününde içeride TÜFE verisi, son faiz indirimi sonrası daha yakından takip edilirken yurtdışı tarafta en kritik veri ise Cuma günü ABD’den gelecek tarım dışı istihdam rakamları olacak.

Görece zayıflayan gündem içerisinde kısa vadede oluşan pozitif momentumdan faydalanmaya çalışırken hızlı değişen gündem nedeniyle temkini de tam anlamıyla elden bırakmamak gerekiyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!