Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY31082021.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin (AB) Dijital Covid-19 aşı Sertifikası Sistemi’ne dahil edildiğini açıkladı.1 Temmuz itibarıyla 27 Avrupa Birliği ülkesinde kullanılmaya başlanan Dijital Covid-19 Aşı Sertifikası sistemine Türkiye’nin dahil edilmesiyle birlikte aşı sertifikası ve geçerli vizeye sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, AB ülkelerine seyahat edebilecek.

 

FED Başkanı jerome Powell’ın, geçtiğimiz Cuma günkü Jackson Hole Sempozyumu’nda yaptığı konuşmasındaki: Karar almadan önce riskleri ve verileri dikkatlice izleyeceğiz söylemi kapsamında, bugün ABD’de açıklanacak olan; S&P CS 20 Önemli Şehir Konut Fiyat Endeksi ve CB Tüketici Güveni verileri ile Pandeminin durumuna dair gelecek haber akışları dikkatle izlenecek.

 

Afganistan’da kontrolü ele geçiren Taliban’ın, ülkeden yapılacak olan tahliyeler için belirlediği son tarihte olmamız nedeniyle; gün boyunca konuya dair gelecek haber akışları önemli olacak. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kabil Havalimanı ile ilgili olarak yaptığı açıklamalarda ise: “Gelişmeleri yakinen takip ediyor, değerlendiriyoruz. Durum ve şartlar uygun olursa, böyle de bir talep gelirse bunu da değerlendirmeye hazırız." dedi.

 

 

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!