Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_290921.png

Bist-Viop Günlük Bülten

ABD tahvil faizlerindeki yükseliş ve Çin büyümesine yönelik endişeler risk iştahını bozdu

Fed’in verdiği sıkılaştırma sinyalleri, arz tarafında yaşanan sıkıntılar ile artan enerji fiyatları enflasyon endişelerini körüklerken ABD tahvil faizlerindeki yükseliş sürüyor. Piyasalardaki risk algısını arttıran faizlerdeki yükselişin yanında Çin’in büyümesine ilişkin artan kaygılar ayrıca küresel çapta varlık fiyatlarının baskı altında tutuyor.

İçeride ek olarak TCMB’nin faiz indirimi sonrası kur tarafında yaşanan hareketlilik sürerken bu cephedeki tedirginlik endeks üzerinde de etkili olmaya devam ediyor.

Eylül ayı başından itibaren devam eden geri çekilme sürecinde, hisse bazında hareketlerle, endeksin uzun vadeli trend desteği etrafında tutunma çabası sürüyor.

Teknik seviyelerinden ziyade algının ön planda kalmaya devam ettiği bu süreçte, temkinli olmaya devam etmekle birlikte, hisse bazında fırsatları kollamaya devam edeceğiz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!