Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

image_2022_04_27T22_15_31_766Z.png

Bist-Viop Günlük Bülten

KÜRESEL DESTEĞİYLE BİST GÜNÜ POZİTİF TAMAMLADI!

Salı günü küresel piyasalarda yaşanan sert satışlar Borsa İstanbul tarafına da yansımıştı. Dün ki işlem gününde ise Rusya’nın Ruble ödeme sistemine uymayan Bulgaristan ve Polonya’ya doğalgazı kesmesi ve Ruble ödemesi yapmayan alıcılara doğalgazı keseceğine dair negatif haber akışlarına rağmen küresel piyasalar toparlanma eğilimindeydi.

Borsa İstanbul ise yatay başladığı günü, Yüzde 1.37 pozitif kapattı. Bugün ise dikkatlerimiz Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu’nun, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla yapacağı bilgilendirme toplantısında olacak. TCMB'den yapılan duyuruya göre, bankanın Ankara'daki idare merkezinde gerçekleştirilecek toplantı, saat 10.30'da Başkan Kavcıoğlu'nun sunumu ile başlayacak.

Küresel tarafta ise; Fed’in sıkılaşma politikası, yüksek enflasyon ve Rusya – Ukrayna savaşı gölgesinde gelecek olan ABD büyüme verisi ön planda olacak.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!