Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_281021.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Yükselişe geç adapte olan Bankacılık endeksi BIST-100’ü 7 ayın yükseğinde tutmaya devam etti

Faiz indirimi baskısını atlatılmasıyla yükselişin ivme kazandığı endeks son 2 gündür bankacılık endeksinin de desteğini alarak yükselen kanal direncine değer kazanmış durumda.

Bugün yarım gün, yarın ise tüm gün tatil olacak yurtiçi piyasalarda bugün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın enflasyon raporu sunumunda önümüzdeki dönem para politikası açısından vereceği sinyaller izlenecek. Küresel tarafta ise önümüzdeki hafta gerçekleşecek Fed toplantısından varlık alımlarında azaltım ve faiz konusunda gelecek açıklamalar bekleniyor.

Diğer taraftan hem ABD cephesinde hem de içeride açıklanmaya devam eden 3Ç21 bilançoları borsaları desteklemeye devam ediyor. Bu bağlamda endeks trendinden bağımsız hisse bazında hareketlere odaklanmaya devam edilmesi gerektiği kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!