Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_280122.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Fed sonrası sallanan küresel piyasalar toparlanma çabasında

Fed’in faizleri değiştirmediği toplantısı sonrasında görece şahinleşen söylemleri küresel piyasalarda dalgalanmaya neden olurken, pay piyasalarında yaşanan satışlar küresel çapta telafi edilmeye çalışıyor. Bu sabaha baktığımızda Asya hisse senetleri haftayı genellikle kazanımlarla tamamlamaya ilerlerken, Çin borsası negatif ayrışıyor. Japonya'da Nikkei 225 Endeksi Perşembe günkü yüzde 3'lük düşüşünün ardından yüzde 2 yükseldi.. ABD vadelilerinde de %1’e varan değer artışları söz konusu.

BIST ise bu süreçte en hızlı toparlanma gösteren borsa olarak öne çıkarken dün 2,3 yükselişle 2000 puan sınırına dayandı. Kısa vadeli alçalan trend direncine)1994) gelen endekste bu seviye üzerinde 2045 ve 2100 seviyeleri hedef olacaktır. 1960 kısa vadeli destek konumunda. Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin dağa sağlıklı olacağını düşünürken yaklaşan bilanço dönemini dikkate alarak hisse bazlı hareketlere yönelmelerinin bu süreçte riskleri yönetmek adına daha makul olduğu kanısındayız.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!