Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY270821.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

TCMB haftalık menkul kıymet istatistikleri: 20 Ağustos haftasında, yabancılar net 207 milyon dolarlık hisse senedi ve 211 milyon dolarlık DİBS alımı gerçekleştirdi.

 

İngiltere uluslararası seyahatler için yeşil, sarı ve kırmızı listelerini güncelledi. İngiltere Türkiye'yi kırmızı listede tutmaya devam etti.

 

Kabil Havalimanı yakınlarında peş peşe bombalı saldırılar düzenlendi. Saldırılarda 12 Amerikan askeri öldü. Afgan bir yetkili ise en az 60 sivilin hayatını kaybettiğini belirtti.

 

ABD başkanı Biden, "Kabil'de bu saldırıyı gerçekleştirenler biliyorlar ki biz affetmeyeceğiz, unutmayacağız ve bedelini ödetmek için peşlerine düşeceğiz" ifadesini kullandı.

 

Kansas City Fed Başkanı Esther George, Fed'in varlık alımlarını bu yıl azaltmaya başlaması gerektiğini söyledi. Fed'in varlık alımlarının azaltılması sürecine geç kalmaktansa erken başlaması gerektiğini belirten George, "Fed'in teşviklerini azaltması için zaman geldi" dedi. Başkan, varlık alımlarının bu kez geçen sefere göre daha hızlı azaltılması için haklı argümanlar gördüğünü de ifade etti. "Ekonomik görünüm Fed'in varlık alımlarını bu yıl azaltabileceğine işaret ediyor" şeklinde konuştu.

 

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, bankanın varlık alımlarını azaltmaya bu yıl başlaması gerektiğini söyledi. Kendi tercihinin varlık alımlarının gelecek yıl ilk çeyrek itibarıyla tamamlanması olduğunu ifade eden Bullard, "Varlık alımlarını hızlı sonlandırmak sonraki faiz artırımları için esneklik sağlar. Enflasyon düşerse faiz artırımları ertelenebilir" dedi.  

 

 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!