Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY260721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Tedbirli olmaz ve aşı olmazsak salgını durdurmak çok uzun sürebilir.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaklaşık 23 milyon kişinin hala aşı olmadığını dile getirerek aşı çağrısını yineledi.

 

Merkez Bankası'nın brüt döviz rezervleri bir haftada 298 milyon dolar artış gösterdi. Merkez Bankası verilerine göre, bir önceki hafta 62 milyar 583 milyon dolar olan rezervler, 16 Temmuz ile sona eren haftada 62 milyar 871 milyon dolara geldi.

 

Kamudaki 700 binden fazla işçiyi ilgilendiren zam görüşmelerinde hükümetin işçi heyetine yeni zam teklifini bu hafta sunması bekleniyor.

 

BM Güvenlik Konseyi, Türkiye ve Kıbrıslı Türkler’in kapalı bölge Maraş’ın kısmen yeniden açılması planını kınadı ve karardan derhal dönülmesi çağrısında bulundu.

 

ABD, Türkiye'nin Kıbrıs için sunduğu iki devletli çözüm önerisini reddetti.

 

ABD Dışişlerinden KKTC açıklaması;

-Erdoğan ve Tatar’ın Kapalı Maraş’ı açma girişimlerini kınıyoruz.

-Atılan adım BMGK kararlarına aykırıdır, provakatiftir, kabul edilmez ve vazgeçilmelidir.

-ABD ve müttefikleri konuyu BMGK’ya taşıyacak, sert yanıt verecektir.

 

Moody's, gelişen ülke bankalarının varlık riski trendlerinin farklılıklar göstermesinin beklendiğini belirterek, varlık risklerinin en fazla artması beklenen gelişen ülkenin Nijerya olduğunu, bu ülkeyi Türkiye ve Kolombiya'nın izlemesinin beklendiğini vurguladı.

 

Morgan Stanley tarafından hazırlanan raporda 2021 yılı için ABD büyüme beklentisi yüzde 7,1, küresel büyüme beklentisi yüzde 6,5 olarak tekrarlandı. Ayrıca yıl sonu için 10 yıllık Amerikan tahvil faizi beklentisini yüzde 1,8 olarak sürdürmeye devam etti.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!