Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XU_210222.png

Bist-Viop Günlük Bülten

Ukrayna-Rusya gerginliği küresel piyasalarda ana gündem maddesi olmayı sürdürüyor

Enflasyon endişeleri ve para politikalarının yönü konusunda kafa karışıklığı devam ederken Ukrayna-Rusya özelinde yükselen jeopolitik risk küresel piyasalar üzerinde kısa vadede en etkin baskı unsuruna dönüşmüş durumda. Gelen karşılıklı açıklamalar gün içinde volatilitenin yüksek kalmasına neden olurken piyasalar yön bulmakta zorlanıyor

BİST-100 cephesinde endeksin gelen satışları Ekim ayı ortasından gelen trend desteği üzerinde karşılama çabası devam ediyor. Özellikle bilanço ve temettü beklentisi olan hisseler bu süreçte ön planda kalmaya devam ediyor.

Bu hafta Euro bölgesinden gelecek PMI ve IFO rakamları bölge ekonomisinde büyümenin gidişatı hakkında fikirler verecek. ABD tarafında haftanın en önemli verisi ise Cuma günü açıklanacak çekirdek PCE.

Volatilitenin yüksek kalmaya devam ettiği süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağını düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!