Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

Bist-Viop Günlük Bülten

Merkez bankası faiz indirimlerinde frene basarken BIST cephesinde volatilite artmış durumda

Son 4 toplantısında faizde toplam 500 baz puan indirime giden TCMB, bu kez piyasaları şaşırtmayarak beklentiler doğrultusunda politika faizini %14 seviyesinde sabit tuttu. Mevcut karar kur ve faiz cephesinde sınırlı pozitif olarak fiyatlanırken BIST ise kendi dinamikleri içerisinde volatil seyrini sürdürdü. Küresel çapta enflasyon ve parasal sıkılaştırma endişelerine jeopolitik risklerin de eklenmesiyle risk alma iştahı törpülenmiş durumda.  Bir süredir şahinleşen Fed ve ABD faizlerindeki yükselişi görmezden gelen küresel piyasalarda Fed toplantısı yaklaştıkça volatilite artmaya başladı

Volatilitenin oldukça yükseldiği bu süreçte yatırımcıların kısa vadeli hareketlerden ziyade orta/uzun vadeli bakış açısıyla hareket etmelerinin dağa sağlıklı olacağını düşünürken yaklaşan bilanço dönemini dikkate alarak hisse bazlı hareketlere yönelmelerinin bu süreçte riskleri yönetmek adına daha makul olduğunu düşünüyoruz.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!