Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

GBPUSD.02.02.png

GBPUSD

İngiltere Merkez Bankası piyasa  beklentilerine paralel olarak varlık alım programında ve faiz oranında değişikliğe gitmezken önümüzdeki dönem para politikasının nasıl şekillenebileceği konusunda sinyaller verdi. Daha önceki toplantılarda da faiz oranlarının iki yöne de gidebileceğini belirtilmişti. Genişlemeci önlemeler alınması için tüketici harcamalarındaki artışın yavaşlamasına bağlı olduğunu ifade eden Merkez Bankası Başkanı Carney ücretlerde artış görülmesi halinde ise sıkılaştırmaya gidilebileceğini ifade etti. Carney, Brexit yolculuğunun ise henüz yeni başladığını, enflasyon görünümüne bağlı olarak ekonomide gerekli adımların alınacağını ifade etti. Bugün Brexit planlarının detaylarını gösteren politika belgesi, İngiltere Başbakanı May’in daha önce ortaya koyduğu 12 prensibin ayrıntılarını gösteriyor.

Kurda teknik olarak ise enflasyon tahminlerinin yükselmesiyle satış baskısı hacmini artırdı. 1.2550 desteğine dayanan hareketin bu seviyenin altına sarkması halinde 1.2500-1.2470-1.2420 destekleri takip edilebilir. Toparlanmalarda ise 1.2600-1.2660-1.2700 seviyeleri güçlü direnç konumunda.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!