Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD.02.02.png

EURUSD

Dün yapılan FOMC toplantısında para politikasında bir değişikliğe gidilmezken önümüzdeki dönem içibn de net bir yol haritası çizilmedi. Son toplantıdan bu yana Trump yönetimi ile alakalı belirsizlikler de devam ediyor. Trump korumacı ticaret politikası söylemleriyle küresel anlamda piyasaları tedirgin ederken, merakla beklenen maliye politikası hakkında henüz ayrıntı vermedi. Toplantı sonrasında fed vadelilere göre Mart ayı faiz artırım ihtimallerinin de gerilemesiyle dolar kayıplarını genişletti. Piyasaların odağına ise yarın açıklanacak olan Ocak ayı istihdam raporu yerleşti. ADP verilerine göre özel sektör istihdamı beklentilerin üzerinde gerçekleşirken, yarın veri setinde saatlik ücretlerdeki artış piyasanın ısınmasıyla ilgili FED’in takip ettiği önemli bir gösterge.

Kurda ise hareket 1.0800 desteğine yakın seyrediyor. Yukarı yönlü hareketin devamında 1.0820-1.0850-1.0870 dirençleri takip edilebilir. Aşağı yönlü harekette ise 1.08 seviyesinin altında 1.0760-1.0730-1.0700 seviyeleri destek olarak çalışabilir. 

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!