Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY170821foreks.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı verilerine göre Merkezi yönetim bütçesi Temmuz'da 45,8 milyar TL ile açık verdi. Yılbaşından itibaren bütçe açığı ise 78,3 milyar TL'ye ulaştı.

 

Sağlık Bakanlığınca, 15 yaş üstündekiler ile kronik hastalığı bulunan 12 yaş üstündekilere Kovid-19 aşı hakkı tanımlanırken, diğer taraftan sağlık çalışanlarına ve öncelikli gruplara dördüncü doz aşı hakkı verildi.

 

Afganistan'da Taliban'ın Kabil'i de ele geçirmesinin ve ülkeye hâkim olduğunu ilan etmesinin ardından Türk Hava Yolları Afganistan'a tarifeli uçuşları iptal ettiğini açıkladı.

 

Almanya'nın ardından Hong Kong da Türkiye'yi salgının seyri dolayısıyla yüksek risk kategorisine aldı. Türkiye ile birlikte aralarında ABD ve Fransa'nın da olduğu 14 ülke daha yüksek risk kategorisine yükseltildi.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk ekonomisi toparlanma sürecini geride bırakarak atılım ve şahlanış dönemine girdiğini ispatlamış oldu. Uluslararası yatırımcıların Türk piyasalarına yönelik ilgilerinin arttığına şahit oluyoruz. Güçlü ve istikrarlı ekonomik büyüme hedefimizden taviz vermiyoruz.

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye’nin Afganistan’daki varlığı meşrudur, dostanedir, barışçıdır,  bu ülkenin istikrar ve güvenliğine destek mahiyetlidir. Bu nedenle askeri unsurlarımızın Afganistan’ı terki düşünülemeyecektir" dedi.

 

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, "Kabil Havalimanı'nda güvenliğin sağlanması noktasında Türk askerleriyle birlikte çalışıyoruz" dedi

 

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Afganistan'da gelinen durumu aralarında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da olduğu Avrupalı mevkidaşları ile görüştü.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!