Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

USDTRY140721.png

Günlük Bist/Viop Bülten

Önemli Gelişmeler...

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Delta virüsü sayıları ülkemizde giderek artıyor. Şu an delta virüsü sayısı 750'leri buldu, görülen il sayısı da 36'ya çıktı.

 

TÜİK’in açıkladığı Mayıs ayı sanayi üretim verisine göre; aylık bazda yüzde 1,3 artış gerçekleşirken, yıllık bazda da yüzde 40,7 yükseliş kaydedildi.

 

TÜİK’in açıkladığı Mayıs ayı Perakende Satış Hacmi verisine göre; aylık bazda yüzde 6,1 azalış gösterirken, yıllık bazda ise yüzde 27 artış gerçekleşti.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çin Devlet Başkanı Şi ile telefonda görüştü. Görüşmede ticaret, yatırım, enerji, ulaşım ve sağlık başta olmak üzere Türkiye-Çin ilişkilerini geliştirecek adımlar ve bölgesel gelişmeler ele alındı.

 

Taliban, Türkiye’nin Afganistan’da varlık bulundurmaya devam etmesinin Türkiye ile ilişkilere zarar vereceğini ve Türk güçlerini işgalci olarak tanımlayacağını açıkladı.

 

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan’daki havaalanının işletilmesi ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik görüşmelerin devam ettiğini belirterek "Görüşmeler doğrultusunda Sayın Austin ile birlikte mutabık kaldığımız konular var” dedi.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığının TL cinsinden 10 Yıl vadeli TÜFE'ye endeksli tahvil ihalesinde toplamda 7 milyar TL’lik satış gerçekleştirildi.

 

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan: Ülkemize yatırım yapan Alman şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle bir araya geldik. Ekonomik görünüm, politika çerçevemiz, vergisel düzenlemeler, yatırım teşvikleri ve yeşil dönüşüm alanlarında atacağımız adımları paylaştık. İlişkileri daha da güçlendireceğiz

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!