Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

EURUSD12.12.png

EURUSD

Geride bıraktığımız haftada Avrupa Merkez Bankası tahvil alım programını Mart 2017’den itibaren 60 Milyar Euro olarak Aralık ayına kadar devam ettirmeye karar verdi. AMB Draghi karar sonrası yaptığı açıklamada piyasaların aklındaki tapering sorusunun ise toplantıda gündeme gelmediğini ifade etti. AMB’nin güvercin tonundan sonra gözler FED’e çevrildi. Fed vadelilere göre piyasa 25 baz puanlık artışı fiyatlamış durumda. Fed üyelerinin 2017’de ne kadar faiz artırımını öngördüğü ve genişlemeci bir maliye politikasının etkileri le ilgili sinyaller önemli olacak. Bugün ise yoğun haftaya karşın nispeten sakin bir gün geçiriyoruz.

Kurda teknik olarak hareket 1.06 direncine yakın seyrediyor. Hareketin bu seviyenin üstüne tırmanması durumunda 1.0630-1.0650 seviyelerinde yükseliş hız kesebilir. Kurda satış baskısının artması durumunda ise 1.0570-1.0550-1.0520 önemli destek seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!