Bu bilgiler arşiv niteliğindedir.

XAUUSD12.12.png

ALTIN

Fed faiz kararı yaklaştıkça değerli metal üzerindeki satış baskısı da devam ediyor. Dolar tarafındaki güçlü duruşun devam etmesi güvenli liman niteliğindeki varlıklardan çıkışı beraberinde getirirken, ABD 10 yıllık tahvil faizleri de yaşanan yükseliş ile birlikte, 2014’ten bu yana ilk defa 2,50 seviyesini aşmış durumda. Veri akışı bakımında bu akşam altın fiyatları üzerinde etkili olabilecek çok önemli bir veri bulunmazken, gözler Çarşamba günü Fed’in alacağı faiz kararına çevrilmiş durumda. Özellikle karar sonrasında 2017 yılına yönelik ikiden fazla faiz artırımına işaret edilmesi altın fiyatlarında satışların derinleşmesine neden olabilir.

Teknik olarak ise aşağı yönlü hareketin devamında 1150 dolar desteği oldukça önemli. Bu seviyenin altında kalıcı fiyatlamalar görmemiz durumunda 1145 dolar ilk hedef fiyat olabilir. Yükselişlerde ise 1160 ve 1166 dirençleri takip edilmeli.

Uyarı: Bu bölümde yer alan yatırım ile ilgili bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamına girmemektedir. Bu bölümde yer alan yorumlar ve tavsiyeler, yorumda bulunan kişilerin şahsi görüşlerine dayanmaktadır. Bu nedenle sadece bu bölümde yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmemelidir.

trive-sifir-komisyon-compact
Parasının değerini bilene asla durmak yok Sıfır komisyon fırsatı ile hisse alım-satımı Trive’da!